VAP s.r.o.

O firmě
Produkty
Ke staľení
Podpora
Reference
Kontakty
Aktuality


Nová verze systému DENT: 24.1.
K dispozici je nová verze DENTu 24.1. Ceny upgrade: z verze 20.1 a novějších: 2500,- Kč, z verze 19..1: 2900,- Kč, z verze 18.1. 3400,- Kč. Máte-li starší verzi a zájem o její aktualizaci - kontaktujte nás.

Windows 10 a starší (8 .7...) a DENT
V reakci na dotazy k provozu DENTu na Windows 10. i starších (8., 7., ..). oznamujeme, že aktuální verze DENTu (24.1) je na nich plně funkční.

K dotazům na ceny upgradů systému DENT:
Všichni uživatelé verzí s trvalou užívací licencí mají instalaci a zaškolení na celém území ČR zdarma, mají zdarma podporu provozu (i když aktualizace neodebírají) a mají zdarma veškeré aktualizace v prvých dvou letech po zakoupení. Zdůrazňujeme, že odběr aktualizací NENÍ POVINNÝ.

Systém DENT a multilicence
Další licence k provozu DENTu na druhém a dalších počítačích v téže laboratoři (shodná firma) jsou ZDARMA a tyto instalace nejste ani povinni nám oznamovat.

Podpora provozu pro laboratoře
V reakci na dotazy na cenu podpory provozu systému DENT sdělujeme, že je telefonická podpora provozu poskytována BEZPLATNĚ všem laboratořím. Analytická podpora a datový servis (po zaslání dat) jsou poskytovány BEZPLATNĚ všem uživatelům s aktuální (poslední) verzí DENTu.

Archiv aktualit
Produkty

Software pro zubní laboratoře - Dent

Výpočetní technika ve stomatologické laboratoři (aneb Jak si ulehčit papírování)

Úvodem

Smyslem tohoto článku není popisovat jak mnoho může počítač pomoci při vedení účetnictví, jak hledat cokoli na internetu ani jak "mejlovat". Ani jak na něm psát korespondenci atd.

Jde o to, jak může počítač a dobrý laboratorní program pomoci zejména při vedení běžné zakázkové evidence a fakturaci lékařům. Také, jak může počítač pomoci při vedení skladu a dalších evidencích např. o obratech jednotlivých techniků pro výpočet podílových mezd. V neposlední řadě má tento článek pomoci při výběru laboratorních programů.

Trocha historie

Všichni si pamatujeme, jaká byla bez počítače hrůza dát před fakturací dohromady štítky, vše překontrolovat, často i několikrát a dopracovat se k faktuře. Jak nepříjemnou činností je tato agenda pro každého kdo raději tvořivě pracuje než papíruje. A jakou noční můrou pro každého svědomitého počtáře který si není jist, zda se někde nepřepočítal.

Naštěstí se v minulosti na tuto problematiku zaměřilo několik firem a vytvořilo počítačové programy které, kromě dalšího, umožňují průběžně (či nárazově) zapisovat zakázky do počítače a na konci měsíce několika drobnými úkony vytisknout správně spočítanou a elegantní fakturu.

Co všechno takový laboratorní program umí ??

Evidence zakázek
V programu je možné pohodlně evidovat zakázky. Novou zakázku je možné zadat ručně nebo provést její načtení přímo z ordinace lékaře při jejím převzetí. Dokončení zápisu zakázky se provádí po jejím dohotovení (předání, zápis spotřeby kovu). Zápis zakázky se provádí pohodlně, bez pracného vypisování, výběrem z číselníků techniků, lékařů. Samozřejmostí takového programu je vedení ceníku výrobků a materiálů, v nichž je možné pohodlně vyhledávat a vkládat do zakázky.

Fakturace
Další ulehčení práce přináší možnost fakturace. Tedy možnost určit lékaře (nebo více lékařů naráz) s následným vystavením a tiskem faktur pro ně - za zadané fakturační období. Samozřejmostí je tisk s českou diakritikou a schopnost programu bezproblémově tisknout na jakoukoli tiskárnou.

Další oblasti které laboratorní programy ještě pokrývají jsou zejména:

  • kalkulace cen stomatologických výrobků,
  • ceníková agenda (přepočty při změnách cen, tisk ceníku, export ceníku...),
  • agenda podílových mezd (odvozených od cen, časového obratu, fixní podíly...),
  • zvláš» účtovaný materiál přičítaný k ceně výrobků (včetně vyúčtování pacientem dodaného kovu),
  • kompletní skladová agenda včetně automatického generování výdejek po zápisu kovu v zakázce, skontra...,
  • provázání s minimálně jedním stomatologickým programem.

Programy také umožňují zpracování různých připravených přehledů a statistik, vybírání údajů dle libovolných kritérií, tvorbu vlastních tiskových přehledů případně i grafů (např. rozložení obratů, vývoj obratů laboratoře).

(text z časopisu Zubní technik podnikatel - 2/2003)